Makita
| All | |
| Embeeded battery | No |
| Gross depth (mm) | 361 mm |
| Gross height (mm) | 209 mm |
| Gross weight | 2.85 kg |
| Gross width (mm) | 77 mm |
| Net weight | 2.8 kg |
| Packing quantity | 1 pc(s) |
| Palette Qty | 149 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 50 g |
| Producer | Makita |
| Tare weight (kg) | 0.05 kg |
| Volume (m3) | 0.005809573 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | Yes |
Sildid: makita, hr2630j, tolmuimejad

